13. kolo slovenskej extraligy hádzanárov

24.11.2007 Celý región

MŠK SIRS Považská Bystrica - Tatran Prešov 28:29 (16:12) - predohrané
Najviac gólov: Ďuriš 5, J. Hanták ml. 5, Adamčík 4, M. Kozák 4 - Tumidalský, Kozlov, Pekár po 5, Radčenko 4
Rozhodcovia: Richvalský a Sabol
sedemmetrové hody: 2/1 - 2/0
vylúčení: 6:6
ČK: 42. Opoldík (Považská Bystrica) za faul
830 divákov.

Bol to rýchly, bojovný zápas veľmi dobrej úrovne s dramatickým záverom. Stretnutie svojou kvalitou možno prirovnať k tradičným súbojom týchto dvoch rivalov z minulých ročníkov extraligy. V prvom polčase Považania prekvapili hostí nátlakovou hrou a skúsenejšiemu súperovi už do prestávky ušli o štyri góly (16:12). Aj po prestávke mladý kolektív Považanov bol herne lepší a v 44. min viedol už o šesť gólov (19:13). Potom však skúsenejší Prešovčania šnúrou šiestich gólov v rozpätí štyroch minút výsledok otočili a získali trojgólové vedenie (24:27). V dramatickom závere však bojovnejší domáci dve minúty pred koncom vyrovnali stav na 27:27 a neskôr skorigovali jednogólové vedenie hostí na 28:28, no šťastnejší Prešovčania gólom Radčenka 19 sekúnd pred záverečným klaksónom strhli víťazstvo na svoju stranu a tým si udržali 13-zápasovú neporaziteľnosť v tomto ročníku extraligy.

200 divákov

IS Košice - ŠKP Bratislava 40:30 (20:15)
Najviac gólov: Hruščák 15/2, Guzy 7, Mažák 6 - Kozák 8/3, Baďura 6/2, Mišenčík 4
Pok. hody: 2/2 - 9/6
vylúčení: 4 - 4
bez červených kariet
rozhodovali: Černý a Jahodka
300 divákov

MHK Martin - MŠK Hlohovec 33:30 (18:15)
Najviac gólov: Baka 8, Malík 7, Bíro 6 - F. Zaťko 14/6, Kasagranda, Pupík a J. Cibulka po 4
Pok. hody: 2/1 - 6/6
vylúčení: 5 - 6
rozhodovali: Rapáč a Gedeon